Вимоги до ділянки під павловнію

Вимоги до ділянки під павловнію

Рівень підгрунтових вод

Непридатними є ділянки якщо рівень підґрунтової води менше півтора метра. На таких ділянках не можливо закладати багаторічні промислові плантації павловнії.

З іншої сторони особливо на піщаних ґрунтах глибокий стрижневий корінь павловнії повинен бути забезпеченим достатньою кількістю вологи на глибині 5м

Вимоги до ділянки під павловнію

Сила вітру

 

Вимоги до ділянки під павловнію

У початкові етапи росту і розвитку павловнія має надзвичайно великі листки (до метра в діаметрі а інколи і більше) які є чутливими до пошкоджень вітром.  Листя павловнії  витримує без пошкоджень вітер до 7-8 м/с. У перші 2-3 роки розвитку павловнії  бурхливий вітер може їй нанести серйозні пошкодження. Це може призвести до заломлення і вилягання стебла, так само і до розривання листя – збиток, який дерево переживе, але природно уповільнює своє зростання. Павловнія зростає набагато швидше в місцях захищених від сильного вітру.

Ризиковано поливати павловнію у вітряну погоду, при поливі волога зменшує якірність коренів і рослини легше полягають.

Південний схил

Вимоги до ділянки під павловнію

Павловнія є світлолюбивою рослиною і позитивно реагує на південний схил. Чим більший нахил до сонця тим більше сонячної радіації концентруватиметься на площі і в тому числі й на листках рослини.

Такі схили швидше прогріваються весною а отже подовжується вегетаційний період. Однак, є певний ризик вирощування в регіонах де є повернення пізніх заморозків в період відновлення вегетації.

Ділянки з деградованими ґрунтами

Вимоги до ділянки під павловнію

Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійним явищам на родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни ділянки землі, які постраждали від пожеж, зсувів, селі та інших природних руйнувань.

Сусідство з будівлями

Вимоги до ділянки під павловнію

Не можна висаджувати павловнію близько будівель. Коріння може рости як в глибину 6-9 м так і бік 9 і більше метрів. Частина таких коренів може формувати «нові саджанці».

Сумісні насадження павловнії і іншими культурами

Вимоги до ділянки під павловнію

Можлива посадка павловнії з іншими культурами за умови підбору ботанічних видів які мають різні яруси розміщення листя та коренів.