Вимоги до ділянки під павловнію

Рівень підгрунтових вод

Непридатними є ділянки якщо рівень підґрунтової води менше півтора метра. На таких ділянках не можливо закладати багаторічні промислові плантації павловнії.

З іншої сторони особливо на піщаних ґрунтах глибокий стрижневий корінь павловнії повинен бути забезпеченим достатньою кількістю вологи на глибині 5м

Сила вітру

 

У початкові етапи росту і розвитку павловнія має надзвичайно великі листки (до метра в діаметрі а інколи і більше) які є чутливими до пошкоджень вітром.  Листя павловнії  витримує без пошкоджень вітер до 7-8 м/с. У перші 2-3 роки розвитку павловнії  бурхливий вітер може їй нанести серйозні пошкодження. Це може призвести до заломлення і вилягання стебла, так само і до розривання листя – збиток, який дерево переживе, але природно уповільнює своє зростання. Павловнія зростає набагато швидше в місцях захищених від сильного вітру.

Ризиковано поливати павловнію у вітряну погоду, при поливі волога зменшує якірність коренів і рослини легше полягають.

Південний схил

Павловнія є світлолюбивою рослиною і позитивно реагує на південний схил. Чим більший нахил до сонця тим більше сонячної радіації концентруватиметься на площі і в тому числі й на листках рослини.

Такі схили швидше прогріваються весною а отже подовжується вегетаційний період. Однак, є певний ризик вирощування в регіонах де є повернення пізніх заморозків в період відновлення вегетації.

Ділянки з деградованими ґрунтами

Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійним явищам на родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни ділянки землі, які постраждали від пожеж, зсувів, селі та інших природних руйнувань.

Сусідство з будівлями

Не можна висаджувати павловнію близько будівель. Коріння може рости як в глибину 6-9 м так і бік 9 і більше метрів. Частина таких коренів може формувати «нові саджанці».

Сумісні насадження павловнії і іншими культурами

Можлива посадка павловнії з іншими культурами за умови підбору ботанічних видів які мають різні яруси розміщення листя та коренів.