Чим краще засаджувати плантацію дерев-свердловин(павловнії)?

Рубаєш законно свій ліс: Карпати цілі і доляри в кишені

Павловнія на сьогодні порівняно ще нова культура в Україні

Пам’ятаю у 1996 році, коли захищав дипломну роботу по сої, тоді ще кожен третій не бачив як вона виглядає. Ніхто не закидав, що соя порушить екосистему чи ще щось. Що соя порушила? Збільшилося виробництво ковбаси.

Повернімося до дерева-свердловини, тобто павловніїЧим краще засаджувати плантацію дерев-свердловин(павловнії)?

Чому павловнія актуальна?

  • ЇЇ можна вирощувати як енергетичну культуру
  • Вона є цінною деревиною.
  • Не вибаглива у вирощуванні(морозостійка)

Інколи можна почути: «Павловнія порушить екосистему».

А що в цій системі може рости при температурах літом 40-45 градусів Цельсія? Хто може утилізувати більше СО2 ніж павловнія? Чи яку смереку або дуба можна зрубати в 5-7 років для реалізації?

Вибір посадкового матеріалу

Тож, якщо Ви зважились вирощувати цю культури і заробляти валюту, «рубаючи Карпати» на своїй ділянці, скажімо десь біля Сквири, то варто визначитися із тим який посадковий  матеріал будете використовувати.

Варіант 1

Самий дешевий – насіння. Але «дешеве шампанське – зіпсоване побачення».  Купуючи насіння купуєте кота в двох мішках. Перший: його походження часто невідоме. Другий: за розмноження насінням відбувається розчеплення ознак сорту. А це вже зміна прогнозованого результату: різна зимостійкість, різна форма крони, швидкість росту, якість деревини. У часи глобалізації переробник хоче великі об’єми однорідного матеріалу. Тому з насіння можна вирощувати саджанці павловнії для декоративних цілей.

Варіант 2

Найпоширеніший матеріал павловнії – розсада. Це зелені саджанці висотою 20-40 см, які через 2-3 місяці за ретельного догляду досягнуть висоти 2-3м, а у декого й більше. Чим краще засаджувати плантацію дерев-свердловин(павловнії)?

Проте, «ключове слово» тут ретельний догляд. Якщо у Вас Злагоджена Зіркова команда агрономів – не проблема із цієї зелені, схожої на молоді рослини огірків, виростити 625 дерев-свердловин на гектарі.

А якщо агроном так собі. Учився за індивідуально вільним графіком. То що робити?  Відмовитися від ідеї?

Вихід є!

Більш зручним посадковим матеріалом є шматки коріння.Чим краще засаджувати плантацію дерев-свердловин(павловнії)?

Спосіб простий та доступний!

  • Виробити грунт,
  • Покласти «краплю», агротканину,
  • Розкласти корінці

Але знову ж таки, а звідки корінь? З Піднебесної?

Ідеальний корінь можна нарізати з відібраних із маточних рослин трьох і більше років: відібрали кращі рослини, викопали і нарізали з кожної сотню другу корінців.

Тут також є тимчасова проблема: в Україні ще немає таких плантацій. І ці рослини мають бути вільними від хвороб – «безвірусні»!

Компромісом між «розсадою» і «корінням» можуть бути мікродерева

Це та сама розсада але, вона має здерев’яніле стебло, товсту кореневу систему. Добре зберігається і зручна в транспортуванні.

Чим краще засаджувати плантацію дерев-свердловин(павловнії)?

Такий матеріал павловнії, так само як і «розсада», за дотримання технології є вільним від хвороб. Не менш важливим є те, що строк посадки можна вибрати такий, який зручний для підприємства, а не тоді коли привезуть «розсаду».

Тому, поряд з вирощуванням «розсади» павловнії українського клону (реєстрація сорту знаходиться на стадії завершення тому назву поки що не вказуємо), Шанг Тонг, Пао Тоннг, FTE Фермерське господарство «Беррі Фарм» закладає площі на вирощування рослини для отримання мікродерев вказаних та інших сортів павловнії.
Детальну інформацію по павловнії можна отримати, написавши повідомлення на сайті або в месенджері Facebook/

Зав. лабораторією мікроклонального розмноження
ФГ «Беррі Фарм»