Posted on

Правила догляду за лохиною

У нас часто запитують як правильно доглядати за лохиною, щоб вона давала хороший урожай. В цій статті ми коротко, але детально розповімо вам про основні правила догляду за лохиною.

  • Перший, і напевно головний пункт, це правильний підбір місця посадки та ґрунту.  Не зважаючи на те, що ця рослина любить вологу, для посадки потрібно обирати легкі ґрунти (піщані, супіщані або торф’яні) щоб вода легко крізь нього проходила і не застоювалась. Варто враховувати й кислотність ґрунту, вона повинна бути в межах 3,5-4,8 pH. Тому перед посадкою, обов’язково перевіряємо кислотність ґрунту і за необхідності підкислюємо його.

Рекомендуємо висаджувати лохину на сонячній ділянці захищеній від вітру. Також при  посадці важливо враховувати відстань між саджанцями. На присадибній ділянці найоптимальніша відстань між рослинами буде 80 – 100см метри. У разі посадки рядами – 150 – 250 см. Посадочна лунка: 60*60*50 см.

  • Полив. Ця культура потребує регулярних, рясних поливів, особливо влітку, в період плодоношення (приблизно 10 л води під кожен кущ). Також за спекотних погодних умов варто оббризкувати кущі водою, але цю процедуру необхідно проводити або до 7 ранку, або після 17, щоб уникнути перепалення листя під прямим сонцем.
  • Удобрення. Не можна ігнорувати важливість регулярних удобрень кущів лохини. Починають вносити МІНЕРАЛЬНІ добрива (органічні – не бажані) з другого року рослини.

Перший етап підживлення проводиться навесні, до розпускання бруньок. Вносимо азотно-мінеральні добрива.

Другий етап – за тиждень до цвітіння кущів лохини вносимо суперфосфат.

Третій раз вносимо мінеральні добрива під час плодоношення рослини.

– І останній, четвертий етап підживленні проводимо восени, коли готуємо рослину до зимування. Вносимо фосфорно-калійні добрива, для кращого визрівання майбутніх пагонів та плодоносних бруньок. Про нього можна прочитати у нашій статті за посиланням:  https://berry-farm.com/pidzhyvlennia-lokhyny-voseny/

  • Обрізка. Перші чотири року восени проводимо виключно санітарну обрізку кущів, тобто видаляємо механічно пошкоджені та сухі гілочки. А після 4-го року життя рослини проводимо формуючу обрізку, видаляємо пошкоджені гілки, а також усі старі гілки. Місця зрізів рекомендуємо обробляти спеціальними засобами, це вбереже рослину від проникнення в тканини комах і інфекцій.
  • Підготовка до зими. Необхідно попіклуватись про утеплення кущів лохини на холодну пору року, оскільки від цього залежить майбутній урожай. Хоча ця рослина вважається морозостійкою (до – 25 градусів), все ж є ймовірність підмерзання в малосніжну зиму.  В першу чергу рекомендуємо накривати пізньостиглі сорти лохини, вони найчастіше страждають від осінніх заморозків.  Гілки куща обережно пригинають до землі та фіксують їх, потім, коли наступають стійкі морози, ми накриваємо рослини агроволокном. Ні в якому разі не використовуємо поліетиленову плівку, тому що вона не дає циркулювати повітрю, через що рослина може запаритись і згнити. Весною, знімаємо усе укриття, та обережно зрізаємо пошкоджені та підмерзлі гілочки.
  • Для захисту від шкідників навесні, зокрема від личинки хруща, профілактично оброблюємо рослини інсектицидами.

Якщо ви будете дотримуватись усіх рекомендацій та враховувати правила догляду за лохиною, вона обов’язково віддячить вам корисним та смачним урожаєм!

Замовити саджанці різних сортів лохини можна в нашому інтернет- магазині: https://berry- farm.shop/ua/

Правила догляду за лохиною