Кущ росте швидко, вирощується легко. Ягоди кулястої форми, середньої величини, світло-синього кольору, гладкі, ароматні. Ягоди дозрівають у першій декаді серпня.

Завдяки тому, що ягоди зібрані в довгі, вільні грона, і що більшість ягід — до 70% — дозріває майже одночасно, сорт відмінно годяться для механізованого збирання. Ягоди що залишилися можна зібрати під час другого збору. Один із самих сильних, витривалих і безвідмовних сортів.

Блюджей – однаково декоративне і корисна рослина, щороку приносить велику кількість смачних і запашних ягід лохини. Чагарник висотою до двох метрів росте швидко і плодоносить щороку. У травні лохина цвіте, прикрашаючи плодовий сад великими білими квітами. У Блюджей темно-зелені блискучі листки, що формують красиву крону. В кінці липня або початку серпня достигають ягоди – терпкі, кислуваті, але мають приємний солодкий присмак і яскравий аромат. Світло-сині плоди зібрані у великі кисті, які рясно покривають чагарник. Плодоношення триває кілька тижнів, ягоди добре зберігаються і легко транспортуються, їх вживають як в свіжому, так і в консервованому вигляді.
Блюджей, як і інші сорти лохини високорослої, дуже стійкий до шкідників і хвороб, особливий імунітет має до плодової гнилі. Садити цей чагарник потрібно в родючу кислий грунт, поливати систематично і досить рясно. Сонячний або тінистий ділянку однаково добре підійдуть для Блюджей. Це морозостійкий сорт, легко переносить холоду до -35 градусів.
Щоб плодоношення було більш рясним, рекомендується саджати відразу по два або кілька чагарників лохини для перехресного запилення.
Блюджей вимагає підрізування, яку відмінно переносить.