Posted on

Підготовка лохини до зими

Підготовка лохини до зими

Підготовка лохини до зими – важливий етап в догляді за цією рослиною.

Хоч лохина і вважається морозостійкою рослиною (до -25 градусів), але якщо Ви хочете, щоб вона радувала Вас щедрим урожаєм в наступному сезоні, рекомендуємо дотримуватись наступних порад:

  • Обрізка. Восени рекомендуємо проводити санітарне обрізання кущів молодших 2-х років, тобто видаляємо лише сухі та  механічно пошкоджені пагони. Після того як рослина досягає 2-річного віку, варто проводити та формуючі обрізки – видаляти не тільки слабкі та пошкоджені пагони, але й старіші, це дасть можливість прорости молодим гілочкам, які даватимуть більше урожаю.
  • Підживлення. Восени рекомендуємо використовувати лише мінеральні добрива, в основі яких фосфор та калій. Це робиться для підвищення стійкості рослини до різноманітних захворювань і зменшення враження шкідниками. Також дане підживлення робить смак ягід більш насиченим, а самі плоди більшими за розміром.

Також про підготовку лохини до зими можна дізнатись з нашої статті за посиланням

  • Мульчування. Лохину рекомендовано мульчувати торфом, хвоєю або сосновою корою. Це робиться для того, щоб захистити коріння куща лохини від заморозків.
  • Укриття лохини. Після того як ви виконали усі попередні пункти, варто укрити кущі на зиму. Рекомендований період для цієї процедури – листопад, але може варіюватись залежно від регіону і його погодних умов.

Спочатку обережно пригинаємо гілки та фіксуємо їх біля землі металевим каркасом. Далі укриваємо агроволокном або мішковиною. Категорично заборонено укривати лохину поліетиленовою плівкою, це може спровокувати впрівання пагонів і подальше їх загниття. 

Ми впевнені, що якщо дотримуватись правил підготовки лохини до зими, виконувати усі процедури своєчасно, то вона віддячить Вам рясним і корисним урожаєм.

Замовити саджанці лохини в асортименті можна в нашому інтернет-магазині