Posted on Leave a comment

Один з останніх трендів плодового-ягідних господарств в Україні — вирощування лохини

Один з останніх трендів плодового-ягідних господарств в Україні — вирощування лохини

Минулого року в Україні зібрали понад 1300 тонн ягоди, що майже на 25% більше, ніж позаминулого. При цьому, сумарні площі лохини в Україні становлять понад 1000 га, що майже в 1,5 раза більше, ніж, наприклад, займає малина.

Лохина залишається найбільш привабливою ягодою для вирощування в Україні. Вона тримає лідерство у рейтингу ягід і фруктів, що вивозяться за кордон. Приміром, разом із журавлиною лохина встигла випередити яблука й груші, забравши 35% продажів. Загалом на експорт іде до 90% лохини, адже ціна для внутрішнього споживання на ягоду є поки дорогою.

Волинь разом із Житомирською та Київською областями є лідерами із вирощування лохини. Торік площі під цією ягодою становили 1,5 тис. га, а роком раніше – лише 700 га.

Українську лохину експортують переважно до Європи. На Нідерланди й Великобританію припадає майже 60% усього експорту, пише Експрес. Решту ягід везуть до Білорусі, звідти вони повторно експортуються до Росії.

За словами експерта плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, на експорті лохини і журавлини торік фермери заробили $8,5 млн. Загалом за чотири останні роки експорт лохини зріс у 20 разів.

Причина – збільшення темпів виробництва лохини. Виробники одразу орієнтуються на експорт, тож закладають плантації з урахуванням євростандартів.

Приміром, сертифікат Global Gap гарантує доступ на глобальний ринок і дозвіл на продаж свіжої лохини у найбільш вимогливих до якості продукції ринках – наприклад, у торговельних мережах Великобританії.

Цьогорічний врожай лохини перевищив 2,5 тис. тонн. Якби не весняні заморозки, він був би ще більшим, зазначають експерти.

Загибель урожаю не засмутила фермерів – очікується, що площі під лохиною у 2018 році збільшуватимуться.

Експерти кажуть про високу рентабельність ягоди. За найкращих очікувань, вона може принести до 300% прибутку. Утім, якщо полуниця й малина окупаються за 3 роки, то лохина – лише за 5. Загалом же кущ лохини може плодоносить протягом 20-30 років.

Як зазначає ProfiHort Magazine, найближчим часом лохина може витіснити смородину із трійки рейтингу найбільш вирощуваних ягід. Залишивши позаду суницю й малину, вона стане лідером.

Щоб висадити гектар лохини, потрібно орієнтовно 10-20 тис. доларів. Перший промисловий урожай кущі дають на третій-четвертий рік і потім плодоносять до 50 років. З 1 га можна зібрати до 12 тонн ягоди.

Залишити відповідь