Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Вирощування лохини в Україні

Лохина високоросла (Vaccinium corymbosum L.), або голубика. 

Її смачні ягоди з цілющими властивостями набирають все більшої популярності в Україні.Цей чагарник висотою понад два метри завдяки роботі селекціонерів має сорти різних термінів дозрівання від початку серпня і до середини вересня. Ця культура дуже урожайна і до семи річного віку може давати урожай до 8 кілограмів ягід з куща. Лохина високоросла має дуже цінні, вітамінні ягоди з великим вмістом біологічно активних речовин. Тому мати її на своїй присадибній ділянці просто необхідно.

Лохина, в країнах колишнього СНД більше відома виключно як дикоростучий чагарник, увійшла в культуру відносно недавно і для багатьох садівників все ще залишається “темною конячкою». «Показна невибагливість», що дозволяє цій рослині виживати на сирих болотах, в суворій тундрі і в посушливому верхньому поясі гір, на садових ділянках часто обертається примхливістю, відмовою від плодоношення і слабким зростанням. Спонтанна посадка лохини – без попереднього вивчення її особливостей і підготовки грунту – в більшості випадків рано чи пізно призводить до загибелі рослини, проте розумний підхід до її агротехніці гарантує і нормальний ріст, і стабільне плодоношення. Адже в Америці саме лохина вважається однією з найперспективніших культур для промислового вирощування на абсолютно непридатних для сільського господарства ділянках, а в Канаді вона в популярності нерідко змагається навіть з кращими сортами смородини.ю від 1 до 2,5 грам, а деякі ягоди сягають і до 3 грам. Ягоди в гроні дозрівають неодночасно, тим самим продовжуючи можливість поласувати ними ще довше.

Найголовнішою «особливістю» лохини, мабуть, можна назвати її приналежність до сімейства Вересові. Як і інші його представники, лохина не виносить лужних грунтів і віддає перевагу відверто кислому середовищі (pH 3,8 – 5,5, не вище). Багато дослідників вважають, що це властивість вересові придбали виключно через наявність мікоризи (симбіозу коренів рослин з грибами): їх мочкувата коренева система не має тонких всмоктуючих волосків, зате тісно обплетена грибними нитками. Гриби не тільки підживлюються продуктами життєдіяльності чагарників, а й виконують для них роль переносника-постачальника поживних речовин із грунту, а в лужному середовищі і в добре обробленої (окультуреній) землі мікориза перестає повноцінно працювати і гине. Деякі садівники вважають, що роль грибів у вирощуванні лохини сильно перебільшена, і що рослина при регулярних підгодівлі просто зобов’язане нормально розвиватися і плодоносити. Однак практика показує, що саме наявність мікоризи робить цей чагарник більш стійким до кореневих гнилей і хвороб, і при правильній агротехніці (обов’язковому виконанні вимог до освітленості, складу грунту та його вологості) він менше потребує уваги.

Лохина високоросла – досить морозостійка культура і добре росте навіть там, де інші рослини не ростуть. Вона вважається культурою довголіття, так як її плоди мають унікальну дію на організм людини, очищаючи і омолоджуючи його на клітинному рівні. Крім того, лохина – єдина ягода, яка знімає алергічні реакції в організмі людини і сама їх ніколи не викликає. Тому ягоди лохини можна сміливо включати в дитяче харчування.

Коментарі

Написати коментар