Часто отримуємо питання про вирощування лохини в контейнерах або горщиках. І головне – чи буде вона плодити при такому методі вирощування.
Давайте разом розбиратись в перевагах і недоліках вирощування лохини в контейнерах або горщиках.
Одразу хочемо наголосити, що даний метод вирощення лохини досить популярний. Особливо коли ви хочете посадити декілька кущів для власного споживання, а не для продажу ягід. Деякі досвідченні садівники наголошують на тому, що в контейнері лохину простіше виростити, аніж у відкритому ґрунті. Лохина в горщиках більш стійка до хвороб, краще зберігається ph ґрунту, що дуже важливо, зручніше збирати ягоди, кущі легко переміщати при необхідності.
Звісно, є й певні недоліки: у спекотну погоду ґрунт швидше пересихає, тому варто бути уважнішим до поливу. Також, коренева система в горщику або контейнері більш чутлива до морозів, особливо, якщо температура опускається навіть до -15 градусів. В такому випадку рекомендуємо перенести кущі в захищене від морозу та вітру приміщення, або забезпечити рослину надійним захистом від замерзання.
Вибір горщика являється важливим пунктом для того, щоб лохина в ньому росла та приносила плоди. Рекомендуємо висаджувати саджанці в дерев’яні горщики з дренажними отворами. Перша посадка проводиться в контейнер не менше 30 см в діаметрі (7,5-10 літрів). Коли коренева система добре розростеться пересаджують в 45-50 см (40-60 л).
Для посадки саджанців в горщик, або контейнер використовуємо ВИКЛЮЧНО підкислений субстрат (pH 3,5-4,5), або змішайте 1\3 піску з торфом і 1\3 хвойного опаду (кора, шишки та голки). Після висадки, необхідно рясно полити кущ, та виставити на сонячне, безвітряне місце.
Замовити саджанці різних сортів лохини можна в нашому інтернет-магазині.
Всі рослини розмноженні в лабораторії методом In-Vitro. Та вирощенні в екологічно чистому регіоні Україні.