Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Павловнія. Які сорти використовуються у виробництві?

Які сорти павловнії є найбільш поширені у виробництві?

До найбільш поширених видів павловнії у виробництві належить павловнія повстиста та її гібриди. Серед найбільш поширених є такі сорти павловнії, як: Павловнія ShanTong, Pao Tong.

Павловнія повстиста найбільш поширена як декоративна в садах Європи, Північної Америки. Добре росте в районах з вологим теплим кліматом. Висота дерева 10-15 м. Ширина крони 8-10 м. Морозостійкість: теплолюбна рослина, витримує лише короткочасне зниження температури до –20 °С.

 

 

Для закладання плантанцій посадковий матеріал має бути вирівняним, тому використовують ряд гібридів і клонів, розмножених вегетативно. Це, зокрема, поширений клон «InVitro 112®», гібриди Shan Tong та 9501.

Paulownia Clone In Vitro 112® − кліматична зона № 6 (–23,5 °С до –18 °С). Це штучно створена і клонова рослина, що може виживати в екстремальних умовах. Клоновані рослини не тільки ростуть швидше звичайних видів, також вони стійкіші до шкідників та екстремальних температур (здатні витримувати до –25 °С взимку та +45 °С влітку). Клон занесено до реєстру в Інституті Видів рослин (Plant Variety Office, офіційний орган ЄС). Також занесено до Державного реєстру сортів рослин для поширення в України на 2018 рік. Рослина має міжнародно визнаний європейський паспорт, сертифікат якості та комерційну ліцензію.

На думку фахівців факультету лісового господарства та генетики Університету Кастилії-Ла-Манчі в Іспанії клон Oxytree – це кращий клон павловнії, який дає найінтенсивніший приріст. Створив цей клон Джозеф Маріа серією селекційних досліджень протягом 17 років із 1986 року.

В умовах України рослина виростає до 20 метрів і 30-45 см в діаметрі. З одного гектара можна отримати 400 мкругляка. На 1 га висаджують 625 саджанців. Рослина не вибаглива. Підходить для багатьох ґрунтів. В перші п’ять місяців виростає до трьох метрів. Через п’ять років дерево готове до зрізу і після цього відростає заново до таких же розмірів за наступні 5 років. Гарантовано отримують 4 регенерації. Також можна використовувати як біопаливо на 3 рік, з 1 га отримують до 50 т біомаси.

Гібрид стерильний і не може бути відтворений насінням. Розмножується вегетативним шляхом у лабораторних умовах.

Сорт Павловнії Шан Тонг

Павловнія ShanTong – зона вирощування № 6 (–23,5 °С до –18 °С). Гібрид був отриманий у 1970-1980 рр. при селекції на швидкість росту і пристосованості. ShanTong № 3 та ShanTong № 4 − нове покоління штучно схрещених P. tomentosa і P. fortunei. Порівняно зі старішими гібридами (наприклад, № 1 Yuza) має вищу посухостійкість та стійкість до комах− шкідників. Гібриду властива вузька крона, що дозволяє розмістити більше дерев на одиниці площі. Рекомендована схема для ShanTong (4х4 м або 4х3 м) економить до 40 % площі. За щільнішої посадки ефективний для отримання біомаси.

Гібрид 9501. Кліматична зона № 7 (–17,5 °С до –12,5 °С). Отриманий за схрещування P. tomentosa і P. fortunei. За своєю характеристикою подібний до  ShanTong. Розмножується вегетативно і насінням.

Сорт Павловнії Пао Тонг

Павловнія Z07 Pao Tong (SuperHybrid) – результат схрещування 3-х видів Tomentosa, Fortunei, Kawakamii. Найбільш популярний в Японії за його швидкий ріст і високу якість деревини. Адаптується під перепади температури навколишнього середовища, стійкий перед хворобами, посухою, жарою і холодом (до -33° C ) (найбільш морозостійкий із усіх сортів павловнії). Чудово підходить для плантацій Європи і країн СНД, де спостерігаються сильні перепади температур і міцні морози.  Візуально П. Тонг можна відрізнити за червоним (малиново-бордовим) забарвленням черешка. Також його листки мають більшу опушеність. При живцюванні, навіть in vitro відчувається що стебло твердіше.

Павловнія Pao Tong

Саджанець Павловнії сорту Пао Тонг

 

На другий рік після посадки досягає 6-8 метрів, що дозволяє отримати високий, рівний стовбур високої якості.

BerryFarm Ukraine займається розмножуванням та вирощуванням саджанців павловніїНезабаром деякі сорти будуть доступні для замовлення. Детальніше про BerryFarm Ukraine, Ви можете почитати за посиланням: Про компанію Berry Farm

Коментарі

Написати коментар