Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Лохина: правила догляду восени і особливості підготовки до зими

Лохина садова завойовує популярність як серед фермерів-професіоналів , так і серед любителів ягід. На відміну від свого близького родича – чорниці, ця рослина не розростається сильно, а утворює акуратні кущі. Культура відома не тільки корисними властивостями, але і вимогливістю догляду, тому садівник повинен ретельно подбати про лохину восени.

Коли і з чого починати підготовку лохини до зими

Культивована лохина чутлива до морозу, а значить, без підготовчих заходів не вдасться обійтися. Деякі садівники сподіваються, що зимові холоди не вплинуть на рослину і роблять помилку, залишаючи чагарник восени незахищеним.

При відсутності належного догляду він вимерзає, втрачає частину гілок і згодом дає мізерний урожай, а деякі екземпляри гинуть. Якщо ви будете слідувати всім правилам вирощування лохини і ставитися до неї уважно, то рослина принесе багато ягід в наступному році.

Садова лохина родом з Північної Америки, тому вона вважається рослиною зимостійкою. Але щільний сніговий покрив буває в Україні далеко не завжди, що ускладнює догляд за культурою. Підготовку рослини до довгої зими слід починати незабаром після збирання врожаю, в залежності від сорту(ягоди достигають у липні або серпні).

Кожен садівник, що вирощує лохину, повинен запланувати наступні заходи, спрямовані на відновлення сил куща:

  • профілактична обрізка;
  • внесення добрив;
  • розмноження куща.

Так, ранні сорти потребують догляду вже в середині липня, а пізні різновиди лохини рекомендується готувати до зимівлі в останніх числах серпня.

Догляд за садовою лохиною восени

Найкраще доглядати за культурою в суху і ясну погоду, коли затяжні дощі ще не почалися, а до перших заморозків залишається багато часу. Як й інші садові рослини, лохина схильна до деяких захворювань, тому досвідчені дачники радять стежити за станом і формою куща.

Санітарна обрізка лохини восени

Важливо знати, що вперше кущ обрізають не менше ніж через 2 роки після посадки, коли він уже сформований і має міцні гілки, які є основою рослини. Відповідно до загальноприйнятих правил догляду за лохиною, хворі, поламані, які не плодоносять гілки зрізають навесні, але якщо ви не встигли провести цю процедуру раніше, то восени допускається омолодити кущ.

Старі кущі, які прожили в саду 10 і більше років, мають потребу у видаленні всіх старих гілок, нерідко після такої обрізки лохина на 2 роки перестає плодоносити, однак, в подальшому кущ дасть щедрий урожай ягід.

Метою санітарної обрізки є збільшення врожайності лохини, запобігання виникненню та розвитку хвороб. У молодих рослин видаляють дрібні гілочки біля основи, а дорослі екземпляри потребують обрізання гілок зі слабким приростом. Низькорослі сорти кожні 3 роки рекомендується коротко обрізати для того, щоб вони змогли наростити свіжі відростки.

Що потрібно знати про підживлення садової лохини восени?

Багаторічний кущ з міцними гілками і неглибоко розташованою кореневою системою споживає багато поживних речовин із ґрунту, тому він повинен бути родючим і пухким. Ідеальна земля для лохини є добре продренажена, легка і досить кисла, тому дачники додатково збагачують грунт торфом, тирсою і річковим піском.

Оскільки, грунт у багатьох регіонах далекий від досконалості, а зростаючий кущ висмоктує з неї всі мікроелементи, то добрива для лохини восени повинні бути якісними.

Удобрювати лохину восени необхідно виключно мінеральними сумішами!

Важливо знати, що удобрювати чагарник восени необхідно виключно мінеральними сумішами, адже органіка провокує закислення грунту і, як, наслідок ослаблення або загибель рослини. Найбільш значущими є добавки, що містять азот, калій і фосфор. Брак корисних мікроелементів негативно відбивається на листках – вони зсихаються, робляться жовтуватими і поступово відмирають.

Удобрюють рослини старше 2 років, при цьому молодим кущам потрібно менше підгодівлі, ніж дорослим і великим екземплярам.

Як правильно здійснюється живцювання лохини восени

Урожайність високорослої лохини може досягати 3 кг з кожного куща, тому господарі прагнуть розмножити цю культуру і створити цілу плантацію. На початку жовтня зріжте однорічні розгалуження і сховайте їх у неопалюваному приміщенні, а запобігти загниванню матеріалу допоможе торф.

У березні наріжте живці довжиною від 10 до 12 см, що мають кілька бруньок, при цьому нижній зріз робіть безпосередньо під брунькою. Нижні кінці живців рекомендується обробити ростовою речовиною і висадити відростки в суміш з торфу і річкового піску. Ящики з майбутніми саджанцями розміщують в теплиці, а вкорінені екземпляри висаджують в сад.

Компанія BerryFarm  Ukraine отримує та розмножує саджанці лохини методом мікроклонування IN VITRO

Як обрізати лохину

Коли всі зазначені заходи будуть виконані, розправте кущ і пригніть його гілки до землі, встановивши навколо них дуги з дроту. Незадовго до стійких заморозків в листопаді укрийте лохину нетканим матеріалом, годиться для цієї мети звичайна мішковина, а зверху на укриття накиньте ялинові гілки.

Коментарі

Написати коментар