Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Особливості павловнієвих плантацій (дерево павловнії)


Павловнію, як й інші енергетичні культури (енергетичні види верб, тополі), часто вирощують як швидкорослі гаї (плантації) на сільськогосподарських угіддях, тобто на плантаціях з коротким терміном вирощування. Швидкорослі плантації − це не лісонасадження. Таким чином, законодавчо ці площі належать до сільгоспугідь, а використовувана площа не підпадає під визначення законодавства лісу.

У Євросоюзі в останні роки набуло широкого поширення розведення енергетичних культур саме на таких майданчиках. Популярність плантацій дерев зі швидкими темпами зростання з кожним роком збільшується, оскільки ці рослини є гарною альтернативою інтенсивному сільському господарству як з екологічного, так і  економічного погляду . А щорічна динаміка зростання світового попиту і ринку збуту на деревину павловнії забезпечує високу рентабельність для виробника.

 

Ріст насаджень павловнії

Насадження з рослин, які за мінімальний термін (в межах 5-6 років) дають можливість отримати великий обсяг деревної продукції високої якості, називають «інтенсивним лісом». Це досить новий вид бізнесу для України, що вже зарекомендував себе у світовій практиці, як один з найприбутковіших і надійних шляхів інвестицій. Зазвичай, вкладені кошти окуповуються вже на п’ятий рік від початку проекту.

Павловнія, особливо нові гібриди, росте набагато швидше відомих енергетичних культур (верба, тополя, евкаліпт). Також павловнія дає нові пагони після вирубування, що не потребує створення нових насаджень.

стовбури павловніїстовбур павловнії

повадка павловнії

 

 

стовбур павловнії

2 річний стовур павловнії

 

Користь павловнієвих насаджень

Створення павловнієвих насаджень дозволяє відновити стан ґрунту через зменшення кількості механічних обробітків, а отже й мінералізацію гумусу. Щорічне надходження органічної речовини в ґрунт (опале листя, корені) збагачує його, активізує та збільшує чисельність ґрунтових мікроорганізмів.

В Україні павловнія (Paulownia Sieb. et Zucc) поки що в реєстрі представлена клоном «Ін Вітро 112» (заявник − 08980 Sant Feliude Llobregat, Barcelona). Але все ж таки слід мати чітке юридичне тлумачення лісової плантації, або плантації з коротким терміном вегетації.

Типи плантацій

  1. Плантації для біомаси. Щоб отримати за короткий час значну кількість біомаси потрібно висадити велику кількість саджанців павловнії на гектар, 2222-2500 саджанців за схемою 2 х 2 х 1,5 або 3 метри.

Типи плантацій павловнії

За ще більш загущених схем (2 х 0,5 м або 1 х 1 м) на 1 га припадає близько 10 000 шт. саджанців. У дуже загущених  місцях з високою сонячною радіацією  посадка  2×2 м теоретично можлива, але вузька відстань між рядами створює проблеми для механізованих робіт, оскільки більшість сільськогосподарських машин не поміщається у міжрядді. Відстань 1,5 × 3 м відповідає 2222 рослинам на 1 га,  схемі 2 х 2 м відповідає 2500 шт./ га.

Для таких плантацій система посадкових лунок, як і застосування мульчуючих плівок є високовартісними, тому шукають інші варіанти догляду в перші роки. На третій-четвертий рік біомасу збирають.

  1. Плантації ділової деревини. Перед закладанням таких насаджень враховують можливість високого приросту дерев у висоту та зниження затрат на закладання. На ерозійно небезпечних ділянках розробляють схему догляду без активного обробітку ґрунту, в т.ч. садіння проводять буром. Ряди доцільно вистилати мульчуючою плівкою у поєднанні з краплинним зрошенням.

Типи плантацій павловнії

Якщо для отримання біомаси на плантації кількість дерев висаджених до збирання дорівнює кількості дерев після збирання, то у випадку отримання цінної деревини − зібрано буде менше. Необхідно, щоб дерева весь час росли прямо вгору без гілкування.

Типи плантацій павловнії

Окрім рівних стовбурів отримують так звані Z-дерева, в яких рівномірно ростуть річні кільця . Ці рівні широкі кільця є ознакою якості деревини.

Щоб посадити власну плантацію Вам потрібно купити саджанці павловнії в україні.
Також Ви можете купити саджанці павловнії львів, купити саджанці павловнії київ, купити саджанці павловнії львів або в іншому місті.

Коментарі

Написати коментар