Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Ківі Монті. Особливості посадки і правила догляду

Ківі - багаторічна рослина яка формою схожа до звичного всім винограду, проте ківі має одну потужну ліану яка розростається та дає велику кількість плодів. Більшість сортів ківі мають чоловічі, або жіночі ознаки і для отримання плодів потрібні рослини двох видів . Сорт ківі “Монті” самозапильний, тому для отримання плодів вистачить однієї рослини.

Висаджувати ківі потрібно у сонячне місце, захищене від вітру. Не дивлячись на те, що Монті сорт морозостійкого ківі, але якщо взимку буде холодний вітер, то рослина обмерзає. Для ківі не підходять важкі глинисті грунти та легкі торф'яні. Ідеальними є середні грунти. Висаджувати саджанці потрібно на глибину не більше 30 см. Рослина не любить застояної води тому багато садоводів мульчують землю. 

 


Мульчування - це створення простору під самою рослиною для стікання води. У місці посадки потрібно зробити заглиблення на 10 см більше, та наповнити його подрібненими каменями, цеглою, тощо. Засипати це землею, таким чином створюється шар який буде вбирати воду.

 

Перекопування землі та прополка під ківі не бажана, оскільки коренева система у цих рослин поверхнева.

 

При правильній посадці та догляду ківі починає цвісти та плодоносити на 3-4 рік. 

Сезон плодоношення ківі вересень-жовтень. В залежності від посадженого сорту плоди можуть відрізнятись. У сорту Монті плоди досягають 30 грам.

 

Після збору врожаю можна почистити рослину від сухих пагонів, а кореневу систему вкрити називу від морозів торфом або перегноєм.

Коментарі

Написати коментар