Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
In vitro - це ...

In vitro - значить в склі, тобто розмноження ведуть в ізольованому просторі в скляній або пластиковому посуді (банках). Це дозволяє уникнути різних захворювань. 

 

Тільки за допомогою нових технологій можна підвищити якість продукції і знизити її собівартість. Розвиток сучасних агротехнологій лежить в прямій залежності від системи живлення рослин. Як писав відомий вчений Тімірязєв: «Вся творчість хлібороба лежить в одній точці - точці живлення рослин». Дійсно, всі операції по вирощуванню рослин зводяться до одного, до поліпшення харчування рослини. Здорові рослини - краще харчуються.

  

На ринок агробізнесу досить вдало виходить нова агротехнологія - технологія мікроклонального розмноження рослин in vitro. Не слід плутати з технологіями ГМО. Вона з ними не має нічого спільного.


Розмноження ведуть цілий рік. Промислова технологія розмноження рослин in vitro включає чотири взаємно пов`язані етапу. 

 

перший. Введення в культуру in vitro. На цьому етапі виділяють експланти, садять їх на поживні середовища, проводять детекцію захворювань. Якщо рослинний матеріал хворий, то проводять оздоровлення. Ця операція досить трудомістка і вимагає певного часу. 

 

другий. Власне мікроклональне розмноження. На цьому етапі проводять масове розмноження. Практики називають - «розгін культури». Розмноження проводять до отримання певної кількості мікро клонів. 

 

третій. Адаптація. Цей етап характеризується тим, що мікроклонів, вирощені в умовах in vitro, потрібно пристосувати до умов зовнішнього середовища. Така операція триває від одного до трьох тижнів. 

 

четвертий етап. Адаптовані рослини пересаджують в касети, контейнери тощо і проводять їх дорощування до відповідних кондицій способом гідропоніки. Залежно від виду, з однієї рослини отримують від 10 до 40 млн. Мікроклонів - саджанців, готових до посадки у відкритий грунт за один рік. Саджанці мають найвищу якість. Оздоровлений від хвороб посадковий матеріал має підвищену посухостійкість. Підвищується стійкість до інсоляції, хвороб, температурі. Промислові плантації дають найвищу якість плодів і високу врожайність.


 

Коментарі

Написати коментар