Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
Гортензія - особливості посадки та догляду

Гортензія - особливості посадки та догляду

 

Гортензія – багаторічна квітка, яка унікальна своєю здатністю перецвітати протягом весни та літа. Тим самим прикрасити сад увесь теплий період. 

Наприклад гортензія “Balmer” нескінченне літо розцвітає на 10-12 тижнів довше інших сортів гортензій та має чудові морозостійкі властивості. Проте рослина потребує догляду та правильної посадки, тому ми зібрали для вас інформацію по запиту “гортензія догляд” та “гортензія посадка”.

 

1.Обрати місце

Якщо ви хочете гарні квіти, оберіть місце із постійним сонцем, протягом цілого дня. Не всі знають, що гортензія любить ранкове сонце.

 

2.Грунт для гортензії

Від грунту залежить найбільше у вирощуванні гортензії. Перед посадкою переконайтесь що грунт у місці посадки підходить. Для цього ви можете зробити наступне:

  • Вкопайте 2 кг і візьміть ¼  вашого грунту. Помістіть його разом з 2 чашками води і двома краплями миючого засобу для миття посуду в прозорій банці або пластиковій пляшці. Струсніть банку приблизно одну хвилину, а потім залиште вміст приблизно на 24 години. Нижнім шаром, що осяде є пісок, наступний шар мулу і верхнім шаром (який може виглядати як жовто-коричнева, червона вода) буде глина.

  1. Пісок: Піщаний грунт визначається, якщо ваша баночка має більше половини піску.

  2. Чорнозем: Якщо у вас дуже мало глини і більше половини мулу, у вас чорнозем.

  3. Глина: Якщо у вас є ¼ глини і велика кількість мулу.

  4. Суглинок:  склад грунту буде становити 2/5 піску, 2/5 мулу і вузький шар глини.

Як тільки ви визначите, який тип грунту у вас є, можна більш ефективно підготувати його для своїх гортензій. Ідеальний тип грунту для цих рослин – суглинок. Якщо у вас важкий глинистий грунт, додайте гіпс у ґрунт, щоб розбити глину і створити можливість дренажу.

  • Хорошим правилом є застосування 2 – 17 кг гіпсу на 30 квадратних метрів. В піщаному ґрунті торф’яний мох може допомогти вбирати вологу. Крім того, хороший грунт повиннен мати як мінімум 5% органічної речовини – компосту, також відомого, як гумус. Він повиннен бути поширений на глибині 5 – 15 сантиметрів на всій ділянці. Гортензії зазвичай краще всього ростуть в грунті з більш високим рівнем органічного матеріалу. Особливо в глинистому ґрунті органічна речовина створює повітряні кишені, які в значній мірі сприяють дренажу води.

 

3. Гортензія посадка

Викопайте отвір для посадки,  який трохи перевищує розмір самої основи сажанця, і помістіть добриво, органічний матеріал або поживні речовини, необхідні для поліпшення вашої суміші грунту в отворі, перш ніж опустити сажанець. Якщо корені щільно упаковані, обережно розпуште їх пальцями перед посадкою гортензій, щоб стимулювати ріст кореня і на новій землі.

Переконайтеся, що крона рослини – де основу стебел зустрічає грунт – іде у рівнь землі. Якщо гортензія встановлена занадто високо, її можна легко висушити. Якщо корона стає надто низькою при посадці, це може призвести до того, що гортензії не будуть цвісти і потенційно гнити. Заповніть отвір грунтом і щільно упакуйте його навколо крони, щоб створити водяну греблю навколо нещодавно посадженої гортензії. Заповніть греблю водою, дайте їй стекти, а потім поповніть її.

 

4. Гортензія догляд

Гортензії воліють добре дренований, вологий грунт, але не мокрий, перенасичення може призвести до того, що вони будуть давати менше квітів. В залежності від типу грунту вам потрібно буде відрегулювати, як часто і скільки води поливати.

Глиняний грунт містить більше води, ніж піщані або суглинки. Ми рекомендуємо використовувати систему крапельного зрошення, шлангом  або ручне поливання кущів, коли земля суха. Якщо ваші гортензії висаджуються в районі, де часто високі температури, можна їх трохи поливати вдень, або почекати, коли температура охолоне. Ви можете поливати вранці або ввечері, коли вітер менший, а сонце не так гріє. Використання мульчування – ще один відмінний спосіб зберегти воду і прохолоду. Рослини як ростуть на грунті, що мульчують зазвичай можуть витримувати більш тривалі періоди часу між поливом.

Гортензії вимагають дуже мало обрізки день у день, тому ви можете просто насолоджуватися прекрасними рослинами. Ці багаторічні гортензії розцвітають із зростанням в поточному році, а також в попередні роки. Якщо ви занадто багато обрізаєте їх, видаляєте потенційні квіти. Якщо ви скорочуєте форму рослини або розпускаєте квіти для свіжих гортензій, обов’язково не переборщіть, інакше у вас буде менше квітів у наступному році.

 

5.Догляд за гортензією взимку

Якщо ви живете в зоні з низькими температурами, рекомендується захищати ваші рослини від морозних зимових температур. Оскільки цвітіння на тлі торішнього зростання («старих стебелин»), а також тих, що виросли в поточному сезоні («нова деревина»), ви отримаєте найбільшу кількість квітів, захистивши квіткові бутони на старих стебелинах.

Щоб зробити це, прикрийте свої рослини після перших заморозків. Якщо у вас морозостійкі види, тоді можна залишити їх взимку відкритими. Проте якщо ні – тоді потрібно зробити наступне. Невеликі рослини ви можете присипати  листям, або зробити мульчування з опилків чи соломи – хороші варіанти для ізоляції ваших рослин. Кругове мульчування або листя навколо ваших рослин не менше висоти стебельців, щоб захистити квіткові бруньки, які будуть цвісти на початку наступного року.

 

Навесні не видаляйте мульчування занадто швидко, зачекайте, поки вся небезпека морозу не пройде, перш ніж відкривати, щоб забезпечити гарне цвітіння зі старих і нових стебелин.

Бутони з «старого дерева» будуть забезпечувати квіти раннього сезону, а цвітіння, що утворюються при поточному сезоні, будуть відбуватися приблизно через шість тижнів і тривати до кінця сезону. Якщо ваші гортензії висаджують в контейнері, принесіть весь контейнер в свій гараж або прохолодний підвал в зимові місяці і слідуйте тим же самим крокам, що описані вище. Контейнерні посудини не потребують стільки мульчування, але повинні бути злегка политі протягом зимових місяців, так як вони не будуть отримувати вологу з снігу і дощу.


 

Коментарі

Написати коментар