Розплідник саджанців "Berry-Farm"
Наш
телефон
Графік
роботи
09:00 - 18:00
Вихідні: сб, нд
10 сортів садової лохини, які вам сподобаються!

Лохина високоросла, або садова, – рослина красива і корисна. Посадивши по периметру саду кущики одного з цих 10 сортів, ви отримаєте чарівний живопліт, який щоліта буде радувати вас багатим урожаєм смачних і дуже корисних ягід.

Окультурювати дику лохину садівники почали всього 100 років тому, тому можна сміливо стверджувати, що лохина садова – культура молода. Ця ягода приваблива і як декоративна рослина, і як ягідний чагарник, який дає якісний, смачний, багатий вітамінами урожай.

Якщо з якої-небудь причини ви до сих пір не встигли “поселити” високорослу лохину в своєму саду, радимо спробувати один із цих сортів.

   1.Лохина Блюголд (Bluegold)

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються! 

Ягоди лохини цього популярного сорту світло-сині, з щільною ароматною м’якоттю. Та й самі кущики пишні і красиві, тому стануть чудовою прикрасою будь-якого саду. Однак варто врахувати, що розлогість – це одночасно і недолік кущів цього сорту, адже вони вимагають сильної обрізки.

Блюголд – ранній сорт. Плоди набувають насиченого кольору ще на початку літа і дружно дозрівають до середини липня. З одного куща збирають від 4,5 кг ягід навіть в не самі врожайн і роки.

Ця лохина стійко витримує морози до -35 ° С, тому підходить для вирощування в північних регіонах. Слабка сторона сорту – його ягоди швидко зав’ялюються, муміфікуються, особливо, якщо літо дуже спекотне.

Ягоди Блюголд обсипаються при перезріванні, тому урожай важливо збирати вчасно!

Опис:

Дозрівання: Середина липня

Висота куща (м): 1,2-1,5

Діаметр ягід (мм):  16-18

Врожайність (кг з куща): 4,5-7

Особливості: Висока морозостійкість

    2. Лохина Блюкроп 

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Цей середньостиглий американський сорт лохини був виведений понад півстоліття тому. Ягоди світло-сині, великі з пружною м’якоттю. Їх легко можна впізнати за характерною плескатою формою.

Посадити кілька кущиків Блюкроп на своїй ділянці варто тому, що рослини цього сорту не бояться ні снігу, ні спеки, ні шкідників і вірусів, а самі плоди не тріскаються при перезріванні, гідно витримують транспортування, добре зберігаються і не втрачають насиченого смаку при заморожуванні.

Опис:

Дозрівання: Кінець липня – серпень

Висота куща (м): 1,6-1,9

Діаметр ягід (мм): 17-20

Врожайність (кг з куща): 6-9

Особливості: Стійкість до хвороб, морозостій кість 

   3. Лохина Еліот

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються! 

Лохина Елліот, або пізнь остиглий старожил плантацій. Кущ високорослий – від 1.5 м до 2 м дорослі кущі, пряморослий, гілки вертикально-спрямовані. Досить густий, щільний, помірно розлогий кущ – вимагає частого і сильного підрізування для отримання більшої продуктивності, більшого розміру і кращої якості ягід.

Плоди дрібні і середні – в діаметрі від 11-12 до 15 мм, поодинокі великі, зібрані в кисті середн ьої і малої щільності – пухкі.

Як мінус – перезрілі плоди схильні обсипатися, як плюс – не розтріскуються. Шкірочка міцна і міцна, желейна м’якоть густа і щільна – транспортабельність висока, а здатність до зберігання – один з головних переваг сорту. В охолодженому вигляді можуть зберігатися більше місяця (за відгуками, мало не 7-8 тижнів і до 12 тижнів в умовах контрольованої температури ).

Смак приємний, кисло-солодкий, з ароматом. При зниженні температури, достатку опадів в смаку, за відгуками, з’являється малопомітна гірчинка. При цвітінні не страшні заморозки аж до -6 … -7 С.

Опис:

Дозрівання: середина липня

Висота куща (м): 1,5-2

Діаметр ягід (мм): 11-15

Врожайність (кг з куща): 6-7 кг

Особливості: великий термін зберігання.

   4.Спа рта н

 10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Один з  ранніх – дозріває в липні, один з великих – вага до 2 г. Радує лохина Спартан і врожайністю – до 6 кг з куща. Цвіте пізно, що зменшує ризик потрапляння під повторні пізні заморозки.

Смак ягід дуже приємний, терпкувато-солодкий. Розмір 16-18 мм в діаметрі, до третього збору дещо дрібнішають. Повністю дозрілі, не довго висять – обсипаються: рекомендується збирати не рідше 1 раз на 7 днів, щоб не було втрат.

Опис:

Дозрівання: липень

Висота куща (м): 1,5-1,8

Діаметр ягід (мм): 16-18

Врожайність (кг з куща): 3,6-6

Особливості: швидко  осипаються.

    5.Блюджей 

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Урожайність 3.6-6 кг / з куща. Цвітіння на початку-середині травня, дозріває в середині липня-початку серпня, мало не одночасно з Блюкроп. До 70% в перший збір, інші – в другий, плодоносить протягом 2-3 тижнів. Можливість механізованого збирання робить сорт особливо привабливим для малого і середнього агробізнесу.

Кущ лохини Блюджей – швидко зростаючий і потужний, володіє прямостоячими пагонами, які досягають 1,5-1,8 м у висоту. Плоди середньої величини зібрані в довгі, пухкі кисті, світло-синього кольору. М’якоть і шкірка дуже щільні. Ягоди стійкі до розтріскування, дозрілі плоди досить довго можуть висіти на кущі не обсипаючись. Смак приємний, м’який і злегка терпкий .  Сорт ранньостиглий. Ягоди дозрівають в середині липня, при цьому відбувається це практично одночасно, тому зібрати їх можна за один раз.

Опис:

Дозрівання: середина липня 

Висота куща (м): 1,5-1,8

Діаметр ягід (мм): 18-22

Врожайність (кг з куща): 3,6-6

Особливості: досить довго не осипаються

    6. Лохина Дюк

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Цей сорт надзвичайно популярний у себе на батьківщині в Америці. І це не дивно: рослини стійкі до морозів, стабільно дають високий урожай. Кущам Дюка не страшні весняні заморозки, тому що вони пізно зацвітають, зате п лоди дають досить рано – вже в середині липня.

Ягоди цього сорту – “здоровані” з відмінним смаком і приємним ароматом. Але майте на увазі, що в період дозрівання “навантажені” врожаєм гілки можуть обламуватися, тому їх бажано підв’язувати.

Опис:

Дозрівання: Середина липня

Висота куща (м): 1,2-1,8м

Діаметр ягід (мм): 17-20 мм

Врожайність (кг з куща): 6-8

Особливості: Не боїться весняних заморозків

    7.Бригіта Блю

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Плоди у лохини сорту Бригіта Блю мають високі товарні якості. Вони великі до 15 мм, світлого синьо-блакитного кольору, міцні (добре зберігаються), транспортабельні, після дозрівання не обсипаються. Сорт пізнього терміну дозрівання (з середини серпня, ягоди достигають рівномірно), плоди міцні, середнього розміру, кисло-солодкого смаку, врожайність 4 – 6 кг з куща.

Лохина добре росте і цвіте на сонячних, захищених від вітру місцях, в тіні вона практично не плодоносить. Їй необхідний кислий, добре дренований ґрунт. Пристовбурні кола рекомендується замульчувати подрібненої корою. Надалі рослині знадобиться санітарна обрізка та проріджування пагонів. Лохина дуже чутлива до нестачі вологи, тому в жарке й сухе літо рослини поливають хоча б раз в тиждень (10 – 20 л на кущ), уникаючи тривалого перезволоження. У перший рік після посадки саджанців лохини на постійне місце необхідно замульчувати основу куща торфом на зиму.

Опис:

Дозрівання: з середини липня

Висота куща (м): 1,8 – 2 м

Діаметр ягід (мм): до 15 мм

Врожайність (кг з куща): 4 – 6 кг

Особливості: Високопродуктивний сорт лохини.

   8. Лохина Торо

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються! 

Кущ Торо має прекрасний декоративний вигляд. Ягода дозріває в кінці липня-початку серпня. Урожайність висока. Урожай збирається в 2 збори.

Плоди великі, плескатої форми красивого кольору і солодкі на смак.

Дозрівання сорту Торо починається одночасно з сорт ом Блюкроп, але закінчується раніше.

Зимостійкість сорту Торо – висока. Використовуються ягода сорту Торо для реалізації в свіжому вигляді або для промислової переробки.

О пис:

Дозрівання: кінець липня – початок серпня

Висота куща (м): 1.8-2

Діаметр ягід (мм): 17-20

Врожайність (кг з куща): 6-10

Особливості: Має пріоритетне застосування в кулінарії

    9.Патріот

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Кущі цього сорту відмінно почувають себе в ґрунті будь-якого типу, хоча найбільше люблять важкі, добре зволожені ґрунти. А ще вони чудово зимують, не бояться фітофторозу стебел.

У цього сорту є цікава особливість: в процесі дозрівання ягоди змінюють колір з зеленого на червоний і лише в повній зрілості набувають звичну темно-блакитне забарвлення. Плоди  дозрівають рано – вже в середині липня, на смак вони приємні, солодкі.

Опис:

Дозрівання: середина липня 

Висота куща (м): 1,2-1,8

Діаметр ягід (мм): 17-19

Врожайність (кг з куща): 4,5-7

Особливості: Стійкий до фітофторозу.

    10.Атлантис

10 сортів садової лохини, які вам обов'язково сподобаються!

Велика, щільна ягода, діаметром 18-20 мм, зі світлою м’якоттю і винно-солодким смаком.  Дозріває в кінці липня – середині серпня. Плодоносити починає на 3 рік. Врожайність досягає 10 кг з куща. Кущ лохини Атлантис розлогий, середньорослий – до 1,6 м. Ягода морозостійка. Витримує температуру до -40 ° С.

 Опис:

Дозрівання: кінець липня – середина серпня 

Висота куща (м): до 1,6

Діаметр ягід (мм): 18-20

Врожайність (кг з куща): до 10 кг

Особливості: Дуже врожайний, високо морозостійкий сорт. 

 

З усього різноманіття сортів лохини ми відібрали 10 найбільш перевірених, які неодмінно віддячать вам за догляд чудовим зовнішнім виглядом і смачним урожаєм. А  у каталазі саджанців  л  охини Беррі Фарм Юкрейн є накращі сорти на сьогодні! Цікаво, який сорт садової лохини виберете ви? Пишіть  у Коментарях не соромтесь! 

Коментарі

Написати коментар